Péče o výrobky

Zásady užívání a konzervace

Berte, prosím, při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete jednotlivé výrobky používat.

Aktovky, kabelky slouží jsi jako doplněk pro drobné osobní věcí. V žádném případě nejsou vhodné pro přenášení těžkých věcí.

Peněženky – při výběru dbejte na vnitřní uspořádání, které Vám bude vyhovovat. Upozorňujeme Vás, že všechny typy karet (peněžní a jiné) se do přihrádek v peněženkách vkládají bez obalů.

POUŽITÝ MATERIÁL, JEHO ÚDRŽBA A OŠETŘOVÁNÍ

Useň - nejčastěji používaný přírodní materiál s ideálními vlastnostmi. Charakteristickými znaky usní jsou nerovnoměrná kresba lícní části, částečná rozdílnost barevného odstínu. Jizvy, vrásky a jiné znaky vyskytující se na usních nejsou na závadu, naopak zdůrazňují přírodní charakter tohoto materiálu. Dbejte na to aby se výrobky nepromáčely. Před prvním použití aplikujte impregnační přípravek k zamezení promáčení. Dále usňový výrobek impregnujte podle potřeby. Výrobky z vlasových usní (semiš) jsou obzvláště citlivé na promočení, což se může projevit odbarvením vlasu.

Způsob odstranění skvrn od vody:

- Navlhčete parou případně jemným rozprašovačem, nevytírejte a nechejte pozvolna vyschnout.

- Vytřete vlhkou houbičkou a nakrémujte krémem odpovídajícího odstínu (useň může ztmavnout, ale skvrny budou odstraněny). Na odstranění skvrn od vody lze použít speciální prostředky firmy Collonil.

- Skvrny od pera odstraníte vatovou tyčinkou namočenou ve směsi lihu a vody v poměru 1:1.

- Mastné skvrny (čerstvé) posypejte magnesitem nebo křídovým práškem a nechejte 24 hodin účinkovat.

Lakovaná useň - useň s hladkým lesklým povrchem, který je docílen lakovou úpravou usně.

Kabely a kabelky z lakovaných usní - jejich povrch je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, rozmáčeni a mráz. Nečistoty z povrchu usně odstraňte jemným vlhkým hadříkem, povrch ošetřete 2-3 krát ročně krémem či sprejem na lakované usně, který pomáhá uchovat pružnost lakové vrstvy a ošetřuje useň.

Kabelky s kombinaci kožešiny –jako přírodní materiál jsou náchylné ke zvýšenému oděru, což je přirozená vlastnost tohoto materiálu a není to důvodem k reklamaci.

Textilní kabelky, kabely, aktovky, batohy, peněženky a ostatní drobné galanterní výrobky. Očistěte zlehka silonovým kartáčkem. Doporučujeme použit impregnační přípravek na textil ještě před prvním použitím výrobku a dále podle potřeby. Tyto přípravky zvyšují odolnost textilu proti vodě, oživuji barvy a omezují možnost ušpinění. Zabraňte promočení výrobků určených do interiéru, aby nedošlo k barevným změnám.

Kabelky, kabely, aktovky ze syntetických materiálů - Očistěte vlhkým hadříkem nebo houbičkou, případně slabě koncentrovaným saponátem a vytřete do sucha. Při promočení výrobků z těchto materiálů je pozvolna sušte při pokojové teplotě.

Pravidelně ošetřujte zipy parafinem nebo stearinem.

Po použití odložte výrobek tak, aby se zachoval jeho tvar.

Galanterní výrobky nejsou neomezeně odolné proti vlhkosti - vhodnou impregnací pouze zvyšujeme jejich odolnost proti vodě - promáčené galanterní výrobky postupně sušte při pokojové teplotě mimo dosah zdrojů zvýšené teploty.

Galanterní výrobky nepřetěžujte, pamatujte, že většina galanterních výrobků je určena pouze k přenášení osobních drobnosti přiměřené hmotnosti

K odstranění nečistot a poškrábání se nesmí používat chemických, olejových, barvících a lihových prostředků.

Výrobky je třeba chránit před mechanickými vlivy (poškrábání, proražení), chemickými látkami a působením vysokých teplot nebo teplot pod bodem, mrazu.

Záruka se nevztahuje na: strukturální, barevné a povrchové změny kůže vznikající v důsledku používání výrobku a poškození způsobená nevhodným užíváním výrobku nebo nesprávnou údržbou, dále působením vnějších vlivů jako například vysoká teplota, přímé sluneční záření v důsledku kterého může dojít ke změně barvy, voda, kyseliny a také v důsledku přirozeného opotřebení v důsledku užívání.

Intenzita používání a kvalita péče přímo ovlivňuje životnost výrobků.

Životnost výrobků nemusí být shodná s délkou záruční lhůty.

Nedodržování těchto zásad může být důvodem odmítnutí případné reklamace.