Rozměry (tašek, peněženek, pásků)

U tašek, aktovek a peněženek jsou uváděny vnější rozměry, a to šířka,  výška a hloubka. U těchto výrobků vždy najdete výšku a šířku zvlášť rozepsanou. U tašek s přihrádkou na notebook jsou uváděny velikosti notebooků v palcích, nebo přímo rozměry přihrádky. Uvedený rozměr úhlopříčky je rozměr prostoru v tašce pro umístění notebooku. Některé notebooky mají kolem obrazovky rámeček a mají tedy větší rozměr než obrazovka a je nutno s tím tedy počítat.

Délka pásků 

Správná délka pásku lze zjistit poměrně jednoduše - změřením obvodu Vašeho pasu. Následně si vyberte ten správný opasek.

změřit pas

 

 

 

Délka opasku se měří cca půl centimetru od začátku spony do třetí dírky. Pro zjednodušení lze měřit od začátku spony do třetí dírky. U ideální délky pásku byste jej měli mít zapnutý právě na třetí dírku. 

 delka-opasku

Podle této tabulky se můžete rámcově zorientovat:

délka pásku tabulka

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozteč mezi dírkami pásku je 2,5 cm.

Celková délka opasku (od přezky až ke konci popruhu) je o cca 15 cm větší, než je velikost udávaná na opasku.

Libí se Vám opasek, ale bohužel je v jiné velikosti a potřebujete menší? Většinu pásků lze jednoduše zkrátit na požadovanou velikost, a to během pár minut.

zkrácení opasku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pokud si chcete informace ohledně pásků vytisknout, abyste je měli kdykoliv k dispozici, tak zde je Letáček - Délka a zkrácení pásků.pdf.