Rady a tipy

Zásady užívání a konzervace

Vážený zákazníku, děkujeme Vám, že jste si zakoupil tento výrobek.Věnujte prosím, patřičnou pozornost následujícím informacím.

Záruka se nevztahuje na:  strukturální, barevné a povrchové změny kůže vznikající v důsledku používání výrobku a poškození způsobená nevhodným užíváním výrobku nebo nesprávnou údržbou, dále působením vnějších vlivů jako například vysoká teplota, voda, kyseliny a také v důsledku přirozeného opotřebení v důsledku užívání.

Berte, prosím, při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete jednotlivé výrobky používat.

Aktovky, kabelky slouží jsi jako doplněk pro drobné osobní věcí. V žádném případě nejsou vhodné pro přenášení těžkých věcí

Peněženky – při výběru dbejte na vnitřní uspořádáni, které Vám bude vyhovovat. Upozorňujeme Vás, že všechny typy karet (peněžní a jiné) se do příhrádek v peněženkách vkládají bez obalů.

  • POUŽITÝ MATERIÁL, JEHO ÚDRŽBA A OŠETŘOVÁNÍ

Useň - nejčastěji používaný, přírodní materiál s ideálními vlastnostmi. Charakteristickými znaky usní jsou nerovnoměrná kresba lícní části, částečná rozdínost barevného odstínu. Jizvy, vrásky a jiné znaky vyskytující se na usních nejsou na závadu, naopak zdůrazňují přírodní charakter tohoto materiálu.

Dbejte na to aby se výrobky nepromáčely. Před prvním použití aplikujte impregnační přípravek k zamezeni promáčeni. Dále usňový výrobek impregnujte podle potřeby. Výrobky z vlasových usni (semiš) jsou obzvláště citlivé na promočeni, což se může projevit odbarvením vlasu.

Zpoůsob odstranění skvrn od vody:

*navlhčete parou případně jemným rozprašovačem, nevytírejte a nechejte pozvolna vyschnout.

*vytřete vlhkou hubkou a nakrémujte krémem odpovídajícího odstínu (useň může ztmavnout, ale skvrny budou odstraněny). Na odstranění skvrn od vody lze použít speciální prostředky firmy Collonil,

*skvrnv od pera odstranite vatovou tyčinkou namočenou ve směsi lihu a vody v poměru 1:1.

*Mastné skvrnv (čerstvé) posypejte magnesitem nebo křídovýrn práškem a nechejte 24 hodin účinkovat.

Lakovaná useň - useň s hladkým, lesklým povrchem, který je docílen lakovou úpravou usně.

Kabely a kabelky z lakovaných usni - jejich povrch je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, rozmáčeni a mráz. Nečistoty z povrchu usně odstraňte jemným vlhkým hadříkem, povrch ošetřete 2-3 krát ročně krémem či sprejem na lakované usně, který pomáhá uchovat pružnost lakové vrstvy a ošetřuje useň.

Kabelky s kombinaci kožešiny –jako přírodní material jsou náchylné ke zvýšenému oděru což je přirozená vlastnost tohoto material a není to důvodem k reklamaci.

Textilní kabelky, kabely, aktovky, batohy, peněženky a ostatní drobné galanterní výrobky. očistěte zlehka silonovým kartáčkem. Doporučujeme použit impregnační přípravek na textil ještě před prvním použitím výrobku a dále podle potřeby. Tyto přípravky zvyšují odolnost textilu proti vodě, oživuji barvy a omezují možnost ušpinění. Zabraňte promočení výrobků určených do interiéru, aby nedošlo k barevným změnám.

Kabelky, kabely, aktovky ze syntetických materiálů

Očistěte vlhkým hadříkem nebo hubkou, případně slabě koncentrovaným saponátem a vytřete do sucha. Při promočeni výrobků z těchto materiálů je pozvolna sušte při pokojové teplotě.

Pravidelně ošetřujte zipy parafinem nebo stearinem.

* po použiti odložte výrobek tak, aby se zachoval jeho tvar

*galanterní výrobky nejsou neomezeně odolné proti vlhkosti - vhodnou impregnací pouze zvyšujeme jejich odolnost proti vodě - promáčené galanterní výrobky postupně sušte při pokojové teplotě mirno dosah zdrojů zvýšené teploty

*galanterní výrobky nepřetěžujte, pamatujte, že většina galanterních výrobků je určena pouze k přenášení osobních drobnosti přiměřené hmotnosti

*k odstranění nečistot a poškrábání se nesmí používat chemických, olejových, barvících a lihových prostředků.

Výrobky je třeba chránit před mechanickými vlivy (poškrábání, proražení), chemickými látkami a působením vysokých teplot nebo teplot pod bodem, mrazu.

Intenzita používání a kvalita péče přímo ovlivňuje živnotnost výrobků.

Životnost výrobků nemusí být shodná s délkou záruční lhůty.

 

Nedodržování těchto zásad může být důvodem odmítnutí případné reklamace.

4 položek celkem