Rady a tipy

Zásady užívání a konzervace

Vážený zákazníku, děkujeme Vám, že jste si zakoupil tento výrobek.Věnujte prosím, patřičnou pozornost následujícím informacím.

Záruka se nevztahuje na:  strukturální, barevné a povrchové změny kůže vznikající v důsledku používání výrobku a poškození způsobená nevhodným užíváním výrobku nebo nesprávnou údržbou, dále působením vnějších vlivů jako například vysoká teplota, voda, kyseliny a také v důsledku přirozeného opotřebení v důsledku užívání.

Berte, prosím, při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete jednotlivé výrobky používat.

Aktovky, kabelky slouží jsi jako doplněk pro drobné osobní věcí. V žádném případě nejsou vhodné pro přenášení těžkých věcí

Peněženky – při výběru dbejte na vnitřní uspořádáni, které Vám bude vyhovovat. Upozorňujeme Vás, že všechny typy karet (peněžní a jiné) se do příhrádek v peněženkách vkládají bez obalů.

  • POUŽITÝ MATERIÁL, JEHO ÚDRŽBA A OŠETŘOVÁNÍ

Useň - nejčastěji používaný, přírodní materiál s ideálními vlastnostmi. Charakteristickými znaky usní jsou nerovnoměrná kresba lícní části, částečná rozdínost barevného odstínu. Jizvy, vrásky a jiné znaky vyskytující se na usních nejsou na závadu, naopak zdůrazňují přírodní charakter tohoto materiálu.

Dbejte na to aby se výrobky nepromáčely. Před prvním použití aplikujte impregnační přípravek k zamezeni promáčeni. Dále usňový výrobek impregnujte podle potřeby. Výrobky z vlasových usni (semiš) jsou obzvláště citlivé na promočeni, což se může projevit odbarvením vlasu.

Zpoůsob odstranění skvrn od vody:

*navlhčete parou případně jemným rozprašovačem, nevytírejte a nechejte pozvolna vyschnout.

*vytřete vlhkou hubkou a nakrémujte krémem odpovídajícího odstínu (useň může ztmavnout, ale skvrny budou odstraněny). Na odstranění skvrn od vody lze použít speciální prostředky firmy Collonil,

*skvrnv od pera odstranite vatovou tyčinkou namočenou ve směsi lihu a vody v poměru 1:1.

*Mastné skvrnv (čerstvé) posypejte magnesitem nebo křídovýrn práškem a nechejte 24 hodin účinkovat.

Lakovaná useň - useň s hladkým, lesklým povrchem, který je docílen lakovou úpravou usně.

Kabely a kabelky z lakovaných usni - jejich povrch je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, rozmáčeni a mráz. Nečistoty z povrchu usně odstraňte jemným vlhkým hadříkem, povrch ošetřete 2-3 krát ročně krémem či sprejem na lakované usně, který pomáhá uchovat pružnost lakové vrstvy a ošetřuje useň.

Kabelky s kombinaci kožešiny –jako přírodní material jsou náchylné ke zvýšenému oděru což je přirozená vlastnost tohoto material a není to důvodem k reklamaci.

Textilní kabelky, kabely, aktovky, batohy, peněženky a ostatní drobné galanterní výrobky. očistěte zlehka silonovým kartáčkem. Doporučujeme použit impregnační přípravek na textil ještě před prvním použitím výrobku a dále podle potřeby. Tyto přípravky zvyšují odolnost textilu proti vodě, oživuji barvy a omezují možnost ušpinění. Zabraňte promočení výrobků určených do interiéru, aby nedošlo k barevným změnám.

Kabelky, kabely, aktovky ze syntetických materiálů

Očistěte vlhkým hadříkem nebo hubkou, případně slabě koncentrovaným saponátem a vytřete do sucha. Při promočeni výrobků z těchto materiálů je pozvolna sušte při pokojové teplotě.

Pravidelně ošetřujte zipy parafinem nebo stearinem.

* po použiti odložte výrobek tak, aby se zachoval jeho tvar

*galanterní výrobky nejsou neomezeně odolné proti vlhkosti - vhodnou impregnací pouze zvyšujeme jejich odolnost proti vodě - promáčené galanterní výrobky postupně sušte při pokojové teplotě mirno dosah zdrojů zvýšené teploty

*galanterní výrobky nepřetěžujte, pamatujte, že většina galanterních výrobků je určena pouze k přenášení osobních drobnosti přiměřené hmotnosti

*k odstranění nečistot a poškrábání se nesmí používat chemických, olejových, barvících a lihových prostředků.

Výrobky je třeba chránit před mechanickými vlivy (poškrábání, proražení), chemickými látkami a působením vysokých teplot nebo teplot pod bodem, mrazu.

Intenzita používání a kvalita péče přímo ovlivňuje živnotnost výrobků.

Životnost výrobků nemusí být shodná s délkou záruční lhůty.

 

Nedodržování těchto zásad může být důvodem odmítnutí případné reklamace.

Nejčastější dotazy

Nevím si rady jak vytvořit objednávku. Jednoduše zavolejte na telefon uvedený na našich strá...

Péče o výrobky

Zásady užívání a konzervace Berte, prosím, při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete jednotlivé výr...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení